Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/580.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Propozycje uczesań dla mam i matek chrzestnych 2017

Fryzura dla mamy i matki chrzestnej

W dniu pierwszej Komunii elegancko powinny prezentować się nie tylko dzieci. Także dorośli nie mogą zapomnieć o stylowych uczesaniach, chociaż oczywiście nie powinny być one zbyt ekstrawaganckie. Dobierając odpowiednią fryzurę na Komunię córki lub syna pamiętajmy, że wraz z dziećmi będziemy uczestniczyć w uroczystej mszy świętej w kościele, w trakcie której pociechy będą przyjmować sakrament pierwszej Komunii.

Dobór uczesania dla mamy i matki chrzestnej powinien być uzależniony głównie od długości i rodzaju włosów. Możemy postawić na włosy rozpuszczone – proste, loki lub fale, aczkolwiek także z krótkich kosmyków można ułożyć elegancką fryzurkę.

Jeśli na co dzień nosimy kręcone włosy, wówczas mamy dwie możliwości. Możemy zdecydować się na ich wyprostowanie przy pomocy prostownicy lub kręcone pasma zaczesać do tyłu i ozdobić kolorową tasiemką. Kręcone kosmyki niestety nie nadają się układania koków tak dobrze jak włosy proste, aczkolwiek nie oznacza to, że nie można z nich wyczarować pięknego i wytwornego upięcia z tyłu głowy.

Jeśli jesteśmy posiadaczkami długich i prostych włosów, doskonale powinien sprawdzić się klasyczny kok. Koki są właściwie zawsze w modzie, dlatego stawiając na takie uczesanie, możemy mieć pewność, że będziemy prezentować się wytwornie oraz szykownie. Można pokusić się o wykonanie dużego, stylowego koka bądź nieco subtelniejszego upięcia z tyłu głowy. Koki świetnie komponują się z wszelkiego rodzaju ozdobami dekoracyjnymi. Do koka można dobrać więc ciekawie wyglądającą opaskę lub oryginalną spinkę.

Dość prostym i jednocześnie chyba najszybszym sposobem na zmianę dotychczasowego wyglądu jest także grzywka, którą możemy sobie zafundować w przeddzień uroczystości pierwszej Komunii Świętej. Najmodniejsza jest obecnie grzywka mocno wycieniowana, ale możemy też poprosić naszego fryzjera, by zrobił nam grzywkę wyciętą w ząbki. Jeśli chcemy zagęścić optycznie nieco włosy, wówczas doskonale powinna sprawdzić się asymetryczna grzywka opadająca na bok. Powinna sięgać podbródka, a zaczynać się z boku głowy.

Bez względu na to, na jakie uczesanie się zdecydujemy, powinniśmy pamiętać, że fryzura dla mamy i matki chrzestnej nie może zbytnio rzucać się w oczy. To zrozumiałe, że w takim dniu każda osoba chce prezentować się stylowo i elegancko, ale pierwsza Komunia Święta to przede wszystkim uroczystość dzieci, których uwaga nie powinna być rozpraszana w kościele. O takim założeniu powinien pamiętać więc każdy rodzic, który wraz ze swoją pociechą będzie świętował ten ważny dzień.