Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/580.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Efektowne fryzury z warkoczem na komunię 2017

Fryzury z warkoczem dla dziewczynek

Spośród wielu różnych fryzur komunijnych szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się fryzury z warkoczem, które polecane są w szczególności dziewczynkom posiadającym długie włosy. Takie uczesania są niezwykle dziewczęce oraz subtelne, idealnie nadają się na uroczystość pierwszej Komunii Świętej.

Ciekawą fryzurę komunijną może stanowić pięknie zapleciony warkocz lub oryginalnie prezentujący się kłos. Podczas gdy warkocza umie robić większość mam, to już stworzenie kłosa przysparza nieco większych trudności. A tymczasem jego zaplecenie jest także bardzo proste. Najpierw należy podzielić włosy na cztery części. Pasma znajdujące się na zewnątrz powinny być nieco cieńsze, wówczas zapleciony kłos będzie bardziej finezyjny.

Trzy pasma po lewej stronie głowy należy zacząć zaplatać w taki sam sposób, jak zwykły warkocz. Czwarte należy natomiast pozostawić luźno. Następnie do pasma, które znajdzie się nam po prawej ręce dokładamy pozostawione wcześniej włosy. Z pasma znajdującego się w naszej lewej dłoni wydzielamy nieduże pasemko i przekładamy je do prawej ręki, tak, jakbyśmy plotły zwykły warkocz. W ten sam sposób wydzielmy pasmo z drugiej strony i przełóżmy je do lewej ręki. Postępując zgodnie z tą instrukcją, powstanie nam piękny warkocz z fantazją, czyli kłos.

Kolejną propozycją na fryzurę komunijną dla dziewczynki może być wyjątkowa korona, polegająca na upleceniu warkocza dookoła głowy. By stworzyć taką fryzurę, najpierw należy zrobić przedziałek z boku. Nad czołem zaplatamy dobierany warkocz. Zaczynamy jego plecenie tuż przy przedziałku, dobierając coraz to nowe pasma z czubka głowy. Taki sam warkocz pleciemy po drugiej stronie twarzy.

Uplecione warkocze warto przyozdobić ciekawym dodatkiem. Być może zainteresuje nas, jak upiąć wianek, welon, kwiatek, zwłaszcza, że takie ozdoby sprawiają, że całe uczesanie nabiera wyjątkowego charakteru.

W podobny sposób możemy zrobić także fryzurę niczym dziewczęcy diadem z warkocza. Wystarczy zrobić przedziałek z boku głowy, a po obu stronach zapleść po jednym warkoczyku. Można zrobić dobierane warkocze lub zapleść je z pasm wydzielonych z włosów znajdujących się nad czołem. Gotowe warkoczyki następnie można spiąć razem z resztą włosów i zrobić kucyk bądź pozostawić je rozpuszczone. Fryzura będzie wyglądała jeszcze bardziej efektownie, gdy ozdobimy ją dekoracyjną opaską lub spinką. Pamiętajmy, że kolor takich dodatków powinien być jasny i subtelny.