Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/580.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Dodatki do fryzur komunijnych 2017

Jak upiąć wianek, welon, kwiatek?

Na uroczystość pierwszej Komunii Świętej bardzo wiele dziewczynek wkłada wianki. Są one niezaprzeczalnie jedną z najczęstszych i zarazem najstarszych ozdób, które wkłada się na głowy dziewczynek. W kwiaciarniach można znaleźć bardzo szeroki wybór wianków komunijnych. Mogą być one tworzone zarówno z żywych, jak i ze sztucznych kwiatów.

Bez względu na to, czy postawimy na fryzury z warkoczem dla dziewczynek czy na inne uczesania, warto zdecydować się na kupno komunijnego wianka. Oczywiście taki wianek komunijny można także wykonać zupełnie samodzielnie, na przykład z pomocą żywych kwiatów.

Należy jednak pamiętać, by wybrać takie kwiaty, które będą najbardziej trwałe i jednocześnie będą odznaczać się odpornością na brak wody. Pod tym względem idealnie powinny sprawdzić się między innymi goździki, storczyki oraz hiacynty. Bardzo ładnie prezentują się także wianki ze stokrotek i różyczek, chociaż te kwiaty usychają nieco szybciej. Taki ręcznie wykonany wianek będzie z całą pewnością bardzo efektownym i uroczym akcentem komunijnego ubioru, bez względu na to, czy nasza pociecha będzie w tym dniu miała na sobie albę czy elegancką sukienkę.

Niesłychanie ważne jest także właściwe upięcie wianka komunijnego, który musi się dobrze trzymać głowy. Do podpinania wianków najczęściej używa się spinek oraz wsuwek. Jeśli nasza pociecha ma brązowe włosy, wówczas warto poszukać w sklepie brązowych wsuwek, które w ten sposób nie będą rzucać się w oczy. W sprzedaży powinniśmy także znaleźć czarne oraz białe wsuwki dla brunetek i blondynek.

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnego wianka komunijnego może być welon, aczkolwiek ten dodatek jest wybierany niezwykle rzadko. Coraz częściej głowy kilkuletnich dziewczynek przyozdabiane są także błyszczącymi diademami i tiarami. Decydując się na wybór takiego dodatku, pamiętajmy jednak, by nie przesadzić z ilością błyskotek. Co więcej, nie należy dopuścić również do tego, by taki diadem nie miał nic wspólnego z pozostałą resztą stroju.

Oryginalnymi ozdobami komunijnymi są także żywe kwiaty, które mogą być wplatane zarówno do rozpuszczonych włosów, jak i zaplecionych w piękny warkocz. Można postawić na przykład na stokrotki lub konwalie, które bardzo ładnie wyglądają również w połączeniu z klasycznymi kokami.

Bez względu na to, czy wybierzemy fryzurę komunijną z wiankiem czy z żywym kwiatem, postarajmy się dopasować wybraną ozdobę do reszty stroju. W ten sposób uzyskamy jedną całość, w której wszystkie elementy stylizacji będą się ze sobą pięknie i harmonijnie komponować.