Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/580.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kokardka z włosów na uroczystość komunijną 2017

Jak zrobić kokardkę z włosów?

Chyba każda młoda dama przygotowująca się do uroczystości pierwszej Komunii Świętej marzy o fryzurze eleganckiej i jednocześnie niezwykle stylowej. Wykonanie fryzury komunijnej stanowi nie lada wyzwanie dla każdej mamy, nic więc dziwnego, że z tej okazji bardzo często korzystamy z pomocy profesjonalnego fryzjera.

Komunijne uczesanie na pewno powinno być dobrane przede wszystkim pod względem długości włosów. W przypadku długich włosów idealnie sprawdzą się na przykład fryzury z warkoczem dla dziewczynek. Można także postawić na efektowną kokardę, której wykonanie wcale nie jest takie trudne, jak może nam się pozornie wydawać. Do stworzenia kokardy z włosów będziemy potrzebować dwóch cienkich gumek do włosów oraz kilkanaście wsuwek (będą potrzebne do podpinania kosmyków).

Kokarda z włosów z całą pewnością będzie stanowiła bardzo stylowe i jednocześnie oryginalne uczesanie, w sam raz dla młodej elegantki. By wykonać tą fryzurę należy zacząć od spięcia wszystkich kosmyków w tradycyjny koński ogon. Z przodu pozostawmy jedno cienkie pasmo włosów, które następnie wykorzystamy do uformowania kokardy. Część kosmyków z kucyka oddzielamy od reszty włosów i przekładamy go nad czoło. Gumka do związania kucyka powinna być jak najbardziej solidna, ale w miarę możliwości jak najcieńsza.

Drugą gumką związujemy włosy w około połowie długości kucyka, a następnie dzielimy go na dwie równe części. Formując boki kokardy pamiętajmy, by lekko naciągnąć włosy znajdujące się między gumkami, gdyż wówczas uzyskamy bardziej efektowny rezultat. Gdy uda nam się już uzyskać w miarę możliwości równe boki, wówczas włosy podpinamy spinkami lub wsuwkami.

Pozostałe włosy dzielimy na pasma i tapirujemy. Z pasm należy ułożyć wypełnienie kokardy. Czynimy to w ten sposób, iż zwijamy każde pasemko i delikatnie wypełniamy środek boku uformowanej wcześnie kokardy z włosów. Gdy już to zrobimy, wówczas przypinamy gotową kokardkę spinkami. Kosmyki, które wyciągnęliśmy z kucyka na samym początku należy jeszcze przełożyć przez środek kokardy i także przypiąć wsuwkami.

Jeśli pozostały nam jeszcze jakieś włosy, wówczas postarajmy się je dokładnie zawinąć wokół kokardy, najlepiej tak, by znalazły się pod jej spodem. Fryzura jest już gotowa. Można ją ozdobić jeszcze ciekawym dodatkiem, aczkolwiek niekoniecznie, gdyż kokarda z włosów stanowi uczesanie efektowne samo w sobie.