Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/580.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Eleganckie fryzurki z krótkich włosów 2017

Pomysły na krótkie włosy

Stylowe i efektowne uczesanie komunijne można stworzyć nie tylko z długich włosów. Także z krótkich kosmyków można wyczarować piękną fryzurkę, z której nasza pociecha będzie na pewno zadowolona. Oczywiście długie włosy dają nam znacznie więcej możliwości, ale krótkie upięcia są za to znacznie mniej pracochłonne w wykonaniu.

Dobór fryzury komunijnej powinniśmy uzależnić głównie od długości włosów naszego dziecka. Jeśli włosy są całkiem krótkie, wówczas nie pozostaje nam nic innego, jak postawić na oryginalnie prezentujący się dodatek. Może to być opaska w śnieżnobiałym kolorze, żywy kwiatek lub tradycyjny wianek.

Krótkie włosy sięgające za ucho można także zakręcić na wałki lub papierowe papiloty, dzięki czemu uzyskamy piękne, dziewczęce loczki. By fryzura przetrwała w swojej oryginalnej formie przez całą uroczystość w kościele, warto sięgnąć po preparaty utrwalające włosy. Mogą to być pianki, lakiery bądź gumy do włosów. Fryzury rozpuszczone – proste, loki lub fale idealnie sprawdzą się także w przypadku dziewczynek, które są posiadaczkami włosów za ramiona.

Z włosów o średniej długości można także ułożyć modnego koczka. Efektowne koki stanowią komfortowe i wygodne uczesania, w których dziewczynki na ogół czują się bardzo dobrze. Do takiej fryzury można także dobrać ciekawą ozdobę – może to być spinka lub klamerka. Z kokiem ładnie będzie wyglądał także żywy kwiatek, na przykład stokrotka.

Jeśli długość włosów na to pozwala, można z nich również zapleść warkoczyki. Możemy je zaplatać wokół głowy, przyozdabiając dekoracyjną gumką lub opaską. Gdy nasza pociecha posiada włosy, które nie sięgają za ucho, można z nich upleść warkocza francuza. Musimy jednak pamiętać, by kosmyki były w miarę możliwości ściśnięte jak najmocniej, by uczesanie się nie rozpadło. W tym przypadku także warto sięgnąć po różnorodne kosmetyki do utrwalania włosów.

Z całkiem krótkich włosów można także wyczarować piękną fryzurę komunijną z grzywką. Grzywka może być prosta, skośna i opadająca delikatnie na czoło. W połączeniu z takim uczesaniem najlepiej będzie prezentował się wianek wykonany z drobnych kwiatuszków (stokrotek lub różyczek). Można także postawić na dekoracyjną opaskę z tiulu. Jeśli fryzurze będziemy chcieć nadać objętości, możemy śmiało postawić na nieco bardziej bogato zdobiony wianek. Nie przesadzajmy jednak z wielkością ozdób, by nie uzyskać zupełnie odwrotnego efektu.