Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/580.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Oryginalny koczek pierwszokomunijny 2017

Efektowny kok krok po kroku

Efektowne koki są fryzurami niezwykle klasycznymi i zawsze modnymi. Na ogół z ich wykonaniem mamy wiele problemów, ale jak się okazuje, takie uczesania wcale nie są aż tak trudne i czasochłonne, jak może nam się wydawać. Elegancki koczek idealnie sprawdzi się podczas uroczystości pierwszej Komunii Świętej. Będzie fryzurą elegancką i zarazem niezwykle piękną w swojej prostocie.

Stworzenie koka wymaga długich włosów, więc fryzura ta nie będzie możliwa do wykonania z włosów krótkich. Pomysły na krótkie włosy mogą być jednak także bardzo ciekawe, więc z całą pewnością uda nam się znaleźć fryzurę, z której będzie zadowolona nasza pociecha.

Najwięcej możliwości dają długie włosy i to właśnie z nich można tworzyć przepiękne komunijne upięcia z tyłu głowy, które są ponadczasowe. Oczywiście niekoniecznie musi to być klasyczny koczek. Można także postawić na duży, elegancki węzeł z długich włosów. Do wykonania takiej fryzury potrzebne są jednak gęste i oczywiście długie włosy. Włosy można dodatkowo lekko natapirować. Jeśli nie chcemy, by gumki do włosów były widoczne, wówczas można je owinąć pasmami włosów lub białą wstążeczką.

By wykonać efektowny kok krok po kroku należy zacząć od zebrania włosów z boku głowy i związania ich w koński ogon (część włosów pozostawiamy luźno). Następnie włosy, które pozostawiliśmy na dole wykorzystujemy do owinięcia zrobionego wcześniej kucyka.

Końcówkę dolnego kucyka należy przypiąć spinkami po lewej stronie głowy. Następnie drugi kucyk zawijamy podobnie i również upinamy go wsuwkami. Jeśli jakieś pasma będą sprawiały wrażenie uciekających, wówczas także podepnijmy je podobnie. Można również wykorzystać gumkę do włosów, którą później owiniemy jednym z pasm włosów, by nie rzucała się w oczy.

Komunijne fryzury w formie koka bardzo ładnie prezentują się z ozdobami z kwiatów. Można postawić zarówno na żywy, jak i sztuczny kwiatek. W połączeniu z kokiem ciekawie powinien wyglądać także wianek z drobnych kwiatków.

Najprostszy do wykonania jest nowoczesny koczek, który można zrobić z długich włosów. Kosmyki wystarczy upiąć nad czołem w kucyk, następnie lekko natapirować, zakręcić (część włosów może opadać na czoło) i przypiąć wsuwkami dookoła gumki. Na głowę można włożyć opaskę (obowiązkowo w białym kolorze) lub tradycyjny wianek. Jeśli chcemy, by fryzura przetrwała całą uroczystość, można sięgnąć po utrwalający lakier do włosów. Nie przesadźmy jednak z jego ilością, gdyż wówczas uczesanie nie będzie prezentować się subtelnie i naturalnie.