Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/580.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Rozpuszczone włosy jako fryzura komunijna 2017

Rozpuszczone – proste, loki lub fale

Wybór właściwego uczesania na uroczystość pierwszej Komunii Świętej nie jest łatwym zadaniem. Na szczęście dzisiaj mamy bardzo wiele możliwości. Jeśli nasza pociecha na co dzień nosi krótką fryzurkę, wówczas powinny nas zainteresować pomysły na krótkie włosy. Natomiast gdy nasza córka ma piękne i długie kosmyki, możemy zdecydować się na ich zakręcenie.

To, jaką wybierzemy fryzurę komunijną, powinno zależeć przede wszystkim od rodzaju włosów naszej pociechy. Musimy pamiętać, że w przypadku kilkuletnich dziewczynek najlepiej sprawdzają się uczesania subtelne i naturalne, które podkreślają dziewczęcość. Nie przesadzajmy więc ze zbyt wyrafinowanymi fryzurami, gdyż takie uczesania mogą sprawić, że nasza pociecha będzie wyglądać niemal identycznie jak panna młoda.

Jedną z najczęściej wykorzystywanych ozdób komunijnych jest wianek. Dodatek ten wyjątkowo pięknie prezentuje się w połączeniu z rozpuszczonymi włosami – prostymi lub lokami. Można także postawić na żywe kwiaty, na przykład stokrotki lub konwalie. Jednak w trakcie „białego tygodnia” znacznie bardziej praktyczny będzie wianek zrobiony ze sztucznych kwiatków.

Kilkuletnie dziewczynki na ogół dość dobrze czują się w rozpuszczonych włosach, więc mogą one z powodzeniem stanowić naturalną fryzurę komunijną. Włosy można zakręcić w piękne loki, posługując się do tego celu lokówką, wałkami lub papilotami. Decydując się na wybór wałków czy papilotów, zwróćmy uwagę na ich grubość, gdyż od nich będzie uzależniony otrzymany skręt włosów. Drobne loczki niekoniecznie są najbardziej pożądane. Znacznie bardziej subtelnie będą się prezentować dziewczęce i delikatne loki.

Fryzurę w formie loków należy dodatkowo utrwalić lakierem do włosów, tak, by uczesanie mogło być jak najbardziej trwałe. Jeśli na co dzień nasza pociecha nosi kręcone włosy, wówczas w tym dniu można pokusić się o ich wyprostowanie. W tym celu potrzebna będzie nam jedynie prostownica, z pomocą której także wyczarujemy efektownie prezentujące się uczesanie. Każdą fryzurę uzgadniajmy jednak z dzieckiem, pozwalając mu dokonać samodzielnego wyboru. Pamiętajmy, że to jest jego dzień i to ono ma się czuć w danej fryzurze najlepiej.

Komunijne fryzury z rozpuszczonych włosów mają to do siebie, że są bardzo wygodne, gdyż do ich tworzenia nie są potrzebne duże ilości wsuwek czy spinek. Takie uczesanie powinno być komfortowe dla dziecka, które w ten sposób będzie mogło skupić się na kościelnych uroczystościach, które w tym dniu są z całą pewnością najważniejsze.